Nie czekasz na produkt. Zapewniamy ekspresową wysyłkę i realizację.
Aktualności
Posted in

Konchy i świece, a preparaty rozpuszczające woskowinę

Konchy i świece, preparaty rozpuszczające woskowinę
Posted in

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, których składniki mają zdolność rozpuszczania bądź zmiękczania woskowiny, przy czym nie wszyscy zdają sobie sprawę z czego składają się takie substancje. Mało jest osób, które czytają ich recepturę i zadają sobie trud sprawdzenia np. w internecie co to są za składniki, jak działają i jaki wpływ mogą mieć na zdrowie i życie człowieka.

W dzisiejszych czasach, czasach powszechnego używania i dodawania chemii praktycznie do wszystkich produktów i ciągłego informowania nas, że ta chemia jest nieszkodliwa i bezpieczna i możemy ją śmiało jeść, używać w formie leków czy stosować w rzeczach codziennego użytku.
Po latach okazuje się, że niestety ta chemia szkodzi i to bardzo.

Dlatego tak ważnym jest świadomość co zawierają produkty, których używamy. Jeśli chodzi o omawiane preparaty to w ich składzie znajdziemy wiele substancji chemicznych, o których z jednej strony pisze się, że są nieszkodliwe i nie mają wpływu na zdrowie człowieka. Z drugiej strony pojawiają się badania, opinie i informacje o ich szkodliwości.

Oto kilka przykładów substancji zawartych w omawianych preparatach:

  • glikol propylenowy
  • skwalan – działanie drażniące
  • fenoksyetanol należy do substancji alergennych
  • wodoronadtlenek mocznika może powodować silne oparzenia skóry i uszkodzenia wzroku
  • olejek terpentynowy – działanie psychoaktywne
  • totarol – bardzo niebezpieczna substancja
  • acylosarkozynian sodu – także niebezpieczny

Ciekawe porównanie preparatów rozpuszczających woskowinę m.in. pod kątem zawartości niebezpiecznych substancji przedstawił pewien laryngolog.

Link do krótkiego filmu:

Join the conversation

Logowanie
Create an account

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu usprawnienia korzystania z tej witryny, zarządzania dostępem do konta i do innych celów opisanych w naszej polityka prywatności.

Password Recovery

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.

GÓRA

KOSZYK 0

RECENTLY VIEWED 0